ציוד למיחזור מתכות

 
מתכות הפכו להיות מצרך מבוקש מאוד בשנים האחרונות מפאת עליית מחירן כחומרי גלם. תוסיפו לכך את העובדה כי כיום ניתן לבצע שימוש חוזר במתכות השונות של מוצרים שהתיישנו, ומיד תבינו מדוע המיחזור בתחום זה מבוקש יותר מאי פעם. מיחזור מתכות מהווה התמחות מקצועית של חברות שמחזיקות בציוד מיוחד המאפשר למחזר מתכות מכל סוג של מוצר. להלן פירוט של הדגמים היותר נפוצים ויעילים שקיימים בתחום זה.

מיחזור מתכות – מדוע זה כל כך חשוב?


מיחזור הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו. אנו ממחזרים נייר, בגדים, בקבוקי שתייה ואפילו מים. בכל מה שקשור למתכות, הרי שמדובר בחומרים שאינם מתפרקיםבמשך תקופות ארוכות ביותר וללא מיחזור נאות הם יצטברו ויזהמו את כדור הארץ וסביבתנו הקרובה. בנוסף, עליית מחירי המתכות גרמה לכך שכל מוצר ממתכת שכבר אין בוצורך (כגון מכונית ישנה) עשוי לספק חומר גלם איכותי במיחזור המתכת שבו. מסיבות אלו, מיחזור מתכות הינו נדרש ביותר וחשוב לבריאות הסביבה ושגשוג התעשייה שלנו,שנשענת במידה רבה מאוד על המתכת. חברות המתמחות בכך אוספות את המתכות השונות,מפרקות אותן, ממחזרות ומחזירות בחזרה לבעליהן או מוכרות אותן בחזרה בשוק החופשי.

ציוד נדרש למחזור מתכות


על מנת לבצע מיחזור מתכות יעיל ומהיר, יש צורך בקיום שני גורמים בוזמנית – הון אנושי וציוד איכותי ורב עוצמה לביצוע המיחזור עצמו. ההון האנושי אינו יודע אך ורק לתפעל את הציוד הכבד, אלא גם לבצע מיון של סוגי המתכות המגיעות מלכתחילה למקום ולפנותן לסוג הטיפול המתאים. הציוד עצמו גדול ומגוון וכולל בין היתר:

  • טרקטורים ומלגזות – על מנת לשנע את המתכות השונות ממקום למקום יש צורך בכלים הנדסיים בעלי עבירות טובה ויכולות נשיאה מרשימות, כאשר טרקטורים ומלגזות מהווים את הפתרונות המושלמים לכך.
  • רכבי הובלה – יש צורך במשאיות עם יכולות העמסה במכולות גדולות על מנת להעביר את המתכות הלא ממוחזרות למתחם המיחזור וממנו בחזרה לכל דורש.
  • משטחי שקילה – בכל פרויקט מיחזור מתכות נדרשת שקילה מדויקת על מנת לוודא כי סך המתכת שנכנסת למתחם המיחזור אכן שווה לסך המתכת שיוצאת ממנה בחזרה.
  • ציודהנפה – מאחר שבמתחם המחזור מצטברות ערימות גבוהות של מתכת, יש צורך בציוד הנפה (עגורנים) רבי עוצמה, שיוכלו להעביר את המתכות השונות בין תחנות המיחזור.
  • דוחסנים –מפחיתים במאות אחוזים בנפח מוצרי המתכת השונים וזאת על ידי דחיסתם בכוח. כוח הדחיסה עשוי להגיע למאות טונות, אך יש לציין כי הדוחסנים מגיעים בצורות שונות, חלקם מתאימם למוצרי מתכת קטנים וחלקם גדולים יותר.

כמובן שעל החברות העוסקות בתחום לעמוד ביעדי הזמן שהוקצבו להם על ידי מזמיני הפינוי והמיחזור, ולכן נדרשת נוכחות של מספר יחידות מכל סוג של ציוד שהוזכר.

אם ברשותכם מלאי גדול של מתכות שברצונכם לפנות ולמחזר, חברת שאול גואטה בע"מ תשמח לעמוד לשירותכם. כבר יותר מ-30 שנה שחברתנו מבצעת פרויקטי מיחזור מתכות מוצלחים בכל רחבי הארץ, תוך שימוש בציוד האיכותי והיעיל ביותר. צרו עמנו קשר עוד היום במספר 03-9564305 ותרמו גם אתם לסביבה בטוחה וירוקה יותר.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העוגן 9, אשדוד   | טל: 03-3564305 | פקס: 03-9564304 | תא דואר: פרץ 3, אזור, ישראל, מיקוד: 58000   
 
© כל הזכויות שמורות לשאול גואטה בע"מ