פינוי מתכת - כל מה שצריך לדעת

 

למען העתיד האנושי

נראה שמתכות מקיפות אותנו ומשמשות אותנו מימי עבר קדומים ורחוקים. כיום מתכות משמשות אותנו ליצירת מכוניות, מכשירים חקלאיים, מטבעות, כלי בנייה, פחיות ועוד כל מיני מוצרים ואביזרים. עם זאת מדובר בחומרים שאינם מתכלים ולכן הם עלולים לגרום לפגיעה אקולוגית נוראית. מסיבה זו חייבים להזמין חברה המספקת שירותי פינוי מתכות.


המים שאתם שותים מזוהמים בגלל מתכות

השלכה של פסולת מתכתית, גורמת לכך שמי התהום מזדהמים ומגיעים למי השתייה שלנו. אם המים שאותם אנו שותים מכילים למעלה מאחוז מסוים של מתכות כבדות, הרי שהם יכולים לפגוע בבריאותינו. מלבד סכנה זו, נוכחות מתכות במים, גם אינה מאפשרת טיהור מי שפכים ומכפילה את הנזק שנעשה לסביבה כולה.
מלבד פגיעה אקולוגית, מתכות עלולות לגרום גם לפגיעה אסתטית. תוכלו בוודאי לתאר לכם גבעות והרים של פסולת מתכתית כיוון שמראות אלו, לצערנו הרב, אינם זרים לעיניים שלנו. מדי שבת כשנוסעים לטיול השבועי עם הילדים, לא אחת אנו חולפים על פני כמה וכמה מראות שכאלה, שמונעים מאיתנו את הנוף היפה.
 
 
לצערנו אנשים רבים אינם מודעים לנזק העצום שנגרם לסביבה ללא פינוי מתכות. אמנם נראה שבתקופה האחרונה חלה עלייה במגמת המחזור ויותר ויותר אנשים ממחזרים בקבוקי שתייה ונייר, כיוון שהעיריות דאגו להעמיד כמעט בכל אזור מגורים כלובי מחזור המיועדים לחומרים אלו. אך לא קיימת מודעות בעניין מחזור מתכות, כנראה כי אנשים פרטיים כמעט ואינם משליכים מתכות. לכן לא דאגו להציב באזור מגוריהם כלובי מחזור המיועדים לחומרים אלו. טענה זו נכונה למדי. רוב הפסולת המתכתית מקורה בעיקר במפעלים, בתעשיות ובעבודות קבלנות. נוצר מצב שאותם אנשים אולי בבית מקפידים על מחזור ראוי, אך במקום העבודה הם נוהגים אחרת. כך שניתן לומר שהם עם חצי רגל בתוך הזבל, וחצי רגל מחוץ לו.
 

חומרים שונים זקוקים לתהליכי מחזור שונים

אולי לחלקכם זה יראה ברור מאליו, אבל לא כולם יודעים שחומרים שונים נדרש לפנות לאתרי פינוי שונים המובילים, כדי לעבור תהליכי מחזור שונים. חשוב להקפיד ולהפריד בין סוגי הפסולת השונים, שכן אתרים המשמשים למחזור פסולת נייר, אינם זהים לאתרים המשמשים למחזור פסולת זכוכית, ואלה אינם זהים לאתרים המשמשים למחזור פסולת מתכתית. אתרי המחזור האלו מאפשרים לכולם ליהנות משימוש חוזר במשאביה הנפלאים והמוגבלים של אימא אדמה.

 
לסיכום אם אתם לא מעוניינים להיות שותפים לנזק האקולוגי שתיארנו, הקפידו על פינוי מתכות כחוק. עליכם לפנות את כל הפסולת המתכתית לאתרי פסולת מורשים המאפשרים את מחזורה. הודות ליכולות המחזור שבני האדם פיתחו במרוצת הזמן ועם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן בהחלט לשמור על הסביבה שלנו ירוקה, נקייה ובריאה, הן עבורנו והן עבור הדורות הבאים.
 
 
 
 
 
זיהום מתכות
 
זיהום מקורות מים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
העוגן 9, אשדוד   | טל: 03-3564305 | פקס: 03-9564304 | תא דואר: פרץ 3, אזור, ישראל, מיקוד: 58000   
 
© כל הזכויות שמורות לשאול גואטה בע"מ